طراحی سایت آژانس مسافرتی باید چگونه باشد؟

نکات مهم در طراحی سایت آژانس مسافرتی و رزرو هتل
2021-03-30

طراحی سایت آژانس مسافرتی باید چگونه باشد؟

طراحی سایت آژانس مسافرتی

نحوه طراحی سایت آژانس مسافرتی

طراحی سایت آژانس مسافرتی به چه صورت است؟

امروزه با گسترش فناوری و پیشرفت تکنولوژی راه های تبلیغات برای یک کسب و کار به طور کلی دستخوش تغییرات چشمگیری شده است. شبکه ها و به طور کلی فضای مجازی یکی از بهترین و موثرترین راه های تبلیغ کسب و کار و جلب مشتری می باشد. و بدیهی است که تبلیغ کردن در فضای مجازی قوانین و مقررات مخصوص خودش را می طلبد. چگونگی طراحی سایت آژانس مسافرتی بر جلب مشتری تاثیر فراوانی دارد.

از طرفی، به دلیل حجم بالای تبلیغات در فضای مجازی و رقابت بین کسب و کارهای مختلف، باید طراحی سایت و یا هر روش مورد استفاده دیگری، با دقت و خلاقیت بالا انجام شود.

در این مقاله می خواهیم یک کسب و کار مانند آژانس مسافرتی را در نظر بگیریم و در مورد این امر صحبت کنیم. بدون شک طراحی سایت آژانس مسافرتی یک عامل تعیین کننده مقصد مسافرت و ویژگی های سفر برای مشتری می باشد. آژانس مسافرتی از آن دسته مشاغلی است که تبلیغ آن خلاقیت و مهارت زیادی را می طلبد. پس اگر به دنبال نکاتی برای بالا رفتن کیفیت طراحی سایت هستید، تا پایان این مقاله به ما همراه باشید.

چرا طراحی سایت آژانس مسافرتی نیازمند خلاقیت و سلیقه است؟  

در صنعت مسافرت و جهانگردی، رسانه های تصویری و به خصوص استفاده از فضای مجازی برای تبلیغ همیشه یکی از بهترین راه ها برای بازاریابی موفق بوده اند. واقعیت محض این است که کاربر با استفاده از تصاویر زیبا و واقعی موجود در سایت می تواند مقصد مورد نظر خود را ببیند، آنها را طوری تصور کند که انگار در آنجا حضور دارد و در ذهن خود فضای آنجا را تجسم کند. پس بهتر است طراحی سایت  به گونه ای جذاب و زیبا انجام شود.

یکی از دلایل اصلی استفاده از کارت پستال ها و بروشورها در آژانس های مسافرتی اثرگذار بودن تصاویر در این زمینه است. این موضوع را با این واقعیت در نظر بگیرید که از سال 2018 بیش از 80 درصد از مسافرت ها و رزروهای مردم به صورت آنلاین انجام شده است.

بنابراین، می توان گفت در حوزه رزرو آنلاین، طرح کلی سایت از اهمیت زیادی برخوردار است. پس واضح است که این موضوع از مهمترین عوامل در سفر و البته انتخاب آژانس مسافرتی هستند.

در واقع دلیل اهمیت فراوان محتوا در طراحی سایت آژانس مسافرتی به این خاطر است که اگر در محتوا، ریز جزئیات و تمامی ویژگی ها و امکانات مقصد به خوبی تعریف و توصیف شود، کاربران می توانند با اطمینان انتخاب خود را ثبت کنند. همین موضوع سبب جلب رضایت مشتری شده و در نهایت به جذب مشتری های ثابت بیشتر تبدیل می شود.

طراحی سایت آژانس مسافرتی

نکاتی که هنگام طراحی سایت آژانس مسافرتی باید در نظر داشت

اولین نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که در عصر مدرن، اکثر وب سایت ها نوعی انیمیشن یا حرکت را در طراحی خود گنجانده اند. ایجاد یک طرح گرافیکی در طراحی سایت آژانس مسافرتی به معنای واقعی دشوار است.

این موضوع و ارائه یک کار جذاب به این موضوع منجر می شود که مشتریان مدت بیشتری را در سایت شما  می گذرانند یا شاید حتی چندین بار آن را پخش کنند. استفاده از یک طرح گرافیکی  نه تنها برای سئو و تجربه کاربری عالی است، بلکه وقتی آن را با تصاویر خیره کننده ترکیب می کنید، در ذهن کاربر تصور زیبایی می سازید. و همچنین یک احساس خوب ایجاد می کنید که تا مدتی از ذهن بیننده بیرون نخواهد رفت.

نکته بعدی در طراحی سایت آژانس مسافرتی این است که صفحه اصلی سایت خود را به گونه ای طراحی کنیم که هر آنچه کاربر به آن نیاز دارد بلافاصله در بالای صفحه قابل دسترسی و قابل مشاهده باشد. این موارد در طراحی سایت  شامل موارد ذیل می گردد:

ویجت رزرو کاربر گزینه ای برای تغییر مکان یا ارز

افزودن یک لینک برای اضافه کردن لیست خود به خدمات وب سرویس پرواز , وب سرویس هتل ,وب سرویس قطار, سرویس اتویوس

و میانبرها به هتل ها، پروازها، ترانسفر فرودگاهی و معاملات ویژه.

این یک لیست کامل است و شما نمی توانید نکته ای پیدا کنید که از این لیست جا مانده باشد.

امیدواریم با این نکات طراحی سایت آژانس مسافرتی خود را به گونه ای انجام دهید که تا حد امکان کاربر پسند باشد.

طراحس سایت آژانس مسافرتی

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟